MENÜ
Elveda Ofis > Blog > Başlangıç > 2014’te yepyeni bir Elveda Ofis’e hoşgeldiniz!
Mar 21

2014’te yepyeni bir Elveda Ofis’e hoşgeldiniz!

Özlem Yetiş

Foto1

Herkese merhaba. Yılın bu ilk aylarındayken ve sitenin görünüşünü yenilemişken, Elveda Ofis ile ilgili bilgileri de biraz güncellemenin vakti geldi diye düşündüm.

Elveda Ofis’i 2009 yılında kurdum. Uzaktan çalışmak, freelance işler, seyahat ve “yerden bağımsız” yaşam tarzı üzerine yazdım, kendi deneyimlerimi paylaştım.

4 buçuk yıl oldu ofis’e “Elveda!” diyeli. Evet 4 buçuk yıldır kendi işimi yapıyorum ve uzaktan çalışıyorum. Geçen gün birlikte çalıştığım firma ve markaları saydım, 75’i geçmişim. Fena gitmiyorum değil mi? ☺

2014’te Elveda Ofis’i bir yenileyelim, tazeleyeyim istedim. Ve yeni bir logo ve site tasarımı ile sizlerin karşısındayım. Umarım yenilikleri beğenirsiniz.

Biraz hayatım ve işlerimle ilgili güncelleme yapmak istiyorum. Böylece bundan sonra sitede neler olacak, hangi konulara ağırlık vereceğim biraz daha açmış olurum.

Günlük Hayatım

Elveda Ofis, benim hayatımı anlattığım yer. Sadece iş değil, günlük hayatta da neler yaptığımı yazıyorum. Bu nedenle iş konularına gelmeden önce bunların dışında kalan hayatım hakkında da güncelleme yapmak istedim.

Öncelikli olarak artık yoluma kızım ve ben olarak devam ettiğimizi söylemeliyim. Özel nedenlerden dolayı artık hayatıma bekar bir anne olarak devam ediyorum. Şikayetçi olduğum söylenemez. Sosyal profillerimde ismim artık Özlem Yetiş. İletişim sayfasından bilgilerime ulaşabilirsiniz.

Antalya’da yaşamıma gelirsek: İlk başta burada 2 sene geçirip yurtdışına gitmeyi planlamıştım ancak bu konuda biraz tembellik ettim ☺ Antalya çok rahat geldi ve şu anda burada devam ediyorum. Yine her ay İstanbul’a gidip geliyorum. Bu sistem benim için oldukça iyi işliyor. Ece de okulda mutlu olduğu için şimdilik Antalya’dayız diyebilirim. Ama yurtdışı planlarım rafa kalkmış değil, onu da belirteyim ☺

Hayatımda olan bir önemli değişiklik de 20 kilo vermiş olmam. Evet, beni 2 sene öncesine kadar tanıyanlar biliyorlar bu durumu ☺ Uzun süredir yüz yüze gelmediğim kişiler ise tanımakta zorluk çekebiliyor. Kilo verme sırrım ise sahilde koşu. Bu kadar basit. Halen her gün koşmaya devam ediyorum. Bunun yanında yürüyorum, yüzüyorum, bisiklete biniyorum. Bir başka değişiklik de artık vegan beslenmeye başlamış olmam. Yani et ürünlerinin yanı sıra süt, yumurta, yoğurt ve peynir gibi diğer hayvansal ürünleri de hayatımdan çıkarttım. Bu konuyu daha ayrıntılı bir yazıda ele almak istiyorum.

Genel olarak geçtiğimiz yıl Antalya’nın nimetlerinden biraz daha faydalanmaya başladım diyebilirim.Öncesi – sonrası fotoğrafı yerine sadece sonrası fotoğrafı koymayı tercih ediyorum ☺

Foto2

Uzaktan Çalışma ve İşler

Şu an yaptığım işleri kısaca anlatmak gerekirse:

– Sosyal Medya Pazarlama: Ajanslar ile çalışmaya devam ediyorum. Pek çok markanın sosyal medya sayfaları için içerik hazırlıyorum ve takiplerini yapıyorum. Özel şirketlerin sosyal medya stratejlerini belirleyerek, yine içerik girişlerini, takiplerini ve raporlamalarını yapıyorum.

– İçerik yönetimi: Çeşitli siteler için içerik yazarlığı (SEO) ve site yönetimi yapıyorum. Basılı işler ve dijital pazarlama dokümanları için de içerikler hazırlıyorum.

– Pazarlama danışmanlığı: Yabancı internet şirketlerinin Türkiye’ye girme süreçlerindeki planlamalarına destek oluyorum. Yerelleştirmelerini ve internet pazarlama planlarını yapıyorum. Türkiye pazarında network kurmalarına yardımcı oluyorum.

Üzerinde çalıştığım tüm konuları İşlerim sayfasından takip edebilirsiniz.

Uzaktan çalışma konsept olarak her gün yaygınlaşıyor, aramıza yeni isimler katılıyor. Yatırımcı- girişimci buluşmalarına katıldığımda görüyorum ki, önümüzdeki süreçte özel uygulamaların da desteği ile daha da yaygınlaşacak. Hatta bu konuda şirketlere özel bir danışmanlık sunmayı da düşünüyorum. Yeni yıl planlarım arasında şirket çalışanlarının ofis dışında çalışabilmelerine yardımcı olmak var ☺

Elveda Ofis TV ve Freelance Destek Programı

Sitede yenilik sadece görünüşle kalmadı, kendi sevdiği işi yapmak isteyenlere daha fazla yardımcı olabilmek için “Elveda Ofis TV” ve “Freelance Destek Programı” gibi alt bölümler de açtım. Bu bölümlerde kendi istediğiniz ve sevdiğiniz işi yapmaya başlamak ve sürdürmek için gereken desteği bulabileceksiniz.

Kendi deneyimlerimin yanında yurtdışındaki kaynaklardan yaptığım araştırmaların sonuçlarını da paylaşmak üzere, tek kişi çalışanların birbirlerine destek olabilmeleri amacıya bir Elveda Ofis Freelance Ağı kuruyorum. Böylece farklı becerileri olan kişiler bir araya gelerek hem kendi işlerini büyütebilecek hem de kendinden sonra gelenlere deneyimlerini aktarabilecek.

Eğer grafik tasarımcı, illüstrator, metin yazarı, fotoğrafçı, mali danışman gibi becerilerinizi kullanarak tek başınıza yapmak veya geliştirmek istediğiniz bir işiniz varsa, eğitimlere katılmak için ön başvuruyu buradan yapabilirsiniz.

Katılımcılarla tek tek ilgilenebilmek için her bir grubu 10 kişi ile sınırlayacağım. Bu nedenle ön talep listesine kayıt yaparak ilgilerini belirtenler eğitim için öncelikli bilgiyi alacaklar. Bu konu detaylı bir yazıyı çok yakında blogda ve e-mail adresinizde bulacaksınız.

Elveda Ofis TV’de ise uzaktan çalışma ve sosyal medya ile ilgili faydalı konuları izleyebileceksiniz. Sorularınızı ve burada görmek istediğiniz konuları bana bildirebilirsiniz.

2014’e oldukça hızlı başladım. Umarım siz de bu yıl günlük hayatınızı rahatlatabilir ve “Elveda Ofis” diyerek kendi istediğiniz işi kendi seçtiğiniz yerde yapanlar arasına katılabilirsiniz.

Yorumlar