MENÜ
Elveda Ofis > Blog > Başlangıç > Yaratmak İstediğiniz Hayat İçin Yeni Bir Kaynak
Ara 23

Yaratmak İstediğiniz Hayat İçin Yeni Bir Kaynak

Özlem Yetiş

kitap-okumak

Fotoğraf moriza

Bu ay benim için oldukça heyecanlı geçti. Nedeni ise Elveda Ofis okuyucularına sunabilmek için üzerinde çok çalıştığım bir e-kitabı tanıtacak olmam. Yılbaşına yetiştirebilmek ve bir an önce blogu takip edenlerle buluşturabilmek için taşınmamız esnasında bile çeviri yapıyordum. Ve nihayet bitti, her şey hazır…

2 seneden fazla bir süredir dünyanın bir çok yerinde yaşamış ve bir kaç işi birden başarıyla yürütmüş olan Lea Woodward’ın yazdığı bu kitap, benim kullandığım en iyi ve yararlı kaynaklardan biri. Hala kendi hayatımda aşama kaydettikçe bir sonraki adıma geçmeden önce kitabın ilgili bölümünü okuyorum ve beni nelerin beklediği hakkında fikir sahibi oluyorum.

Kitabı çevirmeyi Lea’ya ben teklif ettim. Benim hayatımın en önemli kaynaklarından birinin herkes için rehber olmasını istedim.

İlk Türkçe Kaynak Kitabımız

Kimler bu kitaptan yararlanabilir?

  • Yerden bağımsız yaşamanın senin için uygun olduğunu düşünüyorsan,
  • Kafandaki şüpheleri ve içindeki korkuyu azaltacak bir şeylere ihtiyacın varsa,
  • Nasıl bir iş yapacağına karar veremiyorsan,
  • Dünya üzerinde nereye gidebileceğini bilmiyorsan,
  • Harcamaların ve kazanman gereken miktarlar hakkında fikrin yoksa,

bu e-kitaptan ilham alabilir ve adım adım kendi seçtiğin hayata ulaşabilirsin.

Okumanı Neden İsterim?

Bu kitabın bence en büyük faydası şu: Kitapta yerden bağımsız bir yaşamı düşünmeyenler için bile kendi işini kurmak veya herhangi bir şekilde seyahate çıkmak için bir çok bilgi, web sitesi ve kaynak bulunuyor. Örneğin:

  • Yurtdışında en uygun kiralık yeri nasıl bulabilirsin ve nasıl pazarlık etmelisin?
  • En uygun fiyatlı uçak bileti nasıl alınır ve biletin gerçekten ‘en uygun’ olduğu nasıl kontrol edilir?
  • Diğer şehirlerde fiyatlar nasıl? Kira, günlük harcamalar ve eğlence dahil bir ayda ne kadar para harcarsınız?
  • Kendi işini kurmak için gereken ön çalışmalar: Pazarlama planı, satış teknikleri, ürün çeşitliliği, internet üzerinden pazarlama ve kullanabileceğin internet siteleri
  • Kendi işini en az maliyetle yürütmek için gereken programlar, web siteleri ve hizmetler…

Yani bu kitap istediğin gibi bir hayata sahip olman için, istediği gibi bir hayatı yaşayan kişiler tarafından oluşturulmuş, kendi hayatlarını ve karşılaştıkları zorlukları anlatan bir rehber.

Kitabı yazan Lea Woodward, tasarımını yapan Jonathan Woodward, aynı zamanda bloga konuk yazar olarak kabul ettiğimiz kişiler ve yaşam danışmanımız, yani emeği geçen herkes şu anda yerden bağımsız yaşıyor. Böylece bir yandan siz kendi istedikleri hayatı yaşayanlara destek olurken, diğer yandan ben de blogda sizlere değerli kaynaklar ve yazılar sunmaya devam edebileceğim.

Nasıl Alacaksın?

E-mail listesine önceden kayıt yaptıranlar, kitabın ilk iki bölümünü indirme ve göz atma şansı buldular. Sen de ileride bu gibi özel fırsatlardan yararlanmak istiyorsan, bir an önce listeye kayıt olmanı öneririm.

Kitabın içeriğini görmek ve satın almak için ise burayı tıklayabilirsin: >>>

Siteyi takip edenler için bir yeni yıl sürprizi yapayım istedim. Ve kitabı yeni yıla kadar %25 indirimle sunmayı düşündüm. Kitap sayfasında içeriğin yanı sıra, indirim kodunu da bulabilirsin.

PayPal kullanmayanlar ve önümüzdeki günlerde de kullanacak olmayanlar, bana elvedaofis@gmail.com adresinden kitabı istediklerine dair kısa bir mesaj atarlarsa gerekli bilgileri gönderebilirim. Ancak tavsiyem, hayatınızı yerden bağımsız olarak sürdürmek istiyorsanız, bir an önce bir PayPal hesabı edinmenizdir. En fazla kullanacağınız servislerden biri olacağını garanti edebilirim.

Umarım kitap herkes için faydalı olur. Önümüzdeki günlerde hem kendi hayatımızdan yeni haberler vereceğim, hem de hedef belirleme çalışmasının yeni bölümlerini yazmaya devam edeceğim.

Yorumlar