MENÜ
Elveda Ofis > Kitap

Kitap

Kendi hayatımı yeniden oluştururken ve Elveda Ofis’i düzenlerken yararlandığım en güzel kaynak, yıllardır hayatını bu şekilde yaşayan Lea Woodward’ın yazdığı “X Marks the Spot – X Noktasına Gitmek” adlı e-kitap oldu.

Hala da takıldığım bir konu olduğunda, veya bir sonraki aşamada neler olduğuna göz atmak istediğimde Lea’nın deneyimlerinden faydalanıyorum.

Benim hayatımda çok önemli bir yeri olan ve okumaktan hiç bir zaman vazgeçemediğim bu kitabı Lea’nın da izniyle Türkçe’ye çevirdim. Bizim gibi yerden bağımsız yaşamak isteyenleri faydalanacağı bu kitabı, orjinal kitapla aynı fiyatla size sunuyoruz.

Yerden bağımsız hayatınızı yaratmanız için…

İstediğiniz herhangi bir yerde yaşayabilmek ve çalışabilmek istiyorsunuz. Bu yer eviniz de olabilir, uzak bir ülkedeki egzotik bir sahil de, yaşadığınız şehirdeki bir kafe de… Siz sadece yerden bağımsız olmak istiyorsunuz.

Tek sorun nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmemeniz. Belki kendi işinizi yürütüyorsunuz, belki de bir işte çalışıyorsunuz. İki durumda da rahat değilsiniz ve hayatınızı değiştirmek istiyorsunuz.

Bazen “keşke bana yol gösteren biri olsaydı” demiyor musunuz? Neyi ne zaman ve nasıl yapacağınızı gösterecek bir rehberiniz olsaydı, bunu sizden önce başarmış kişilerin tecrübelerini dinleseydiniz her şey daha kolay olmaz mıydı?

İşte bu sayfada yayınladığımız kitapla birlikte, istediğiniz yaşamı yaratmak için gerekli bilgileri de edineceksiniz.

“Elveda Ofis’in Kitabı Olsa Ne İyi Olurdu” diyorsanız…

Havale / EFT ile ödemek için ozlem@elvedaofis.com adresine bir e-mail atmanız yeterli.

Kitap Hakkında Daha Fazlası:

YERDEN BAĞIMSIZ YAŞAM REHBERİ NEDİR?

Yaşam rehberimiz, yerden bağımsız biri olarak yaşamaya ve çalışmaya başlamak için neler yapmanız gerektiğini gösteren bir e-Kitap. Toplam 82 sayfa olan kitap, bu hayat hakkında benden çok daha fazla tecrübesi olan Lea Woodward tarafından yazıldı, ben de herkesin daha kolay ulaşabilmesi için Türkçe’ye çevirdim.

Rehberin içerdiği konular:

– Nasıl başladık ve temel motivasyonlarımız nelerdi?
– Dünyanın herhangi bir yerinde para kazandıracak işler hangileri?
– Başlamadan önce kendinize sormanız gereken sorular
– Yaşam tarzınızı değiştirirken karşılaşacağınız temel zorluklar
– Nasıl “göçebe” olursunuz – evinizden ayrılmanın öncesinde ve sonrasında işinize yarayacak pratik hazırlık önerileri
– İşinizi problemsiz yürütmek için gerekli araçlar
– Bu hayatı sürdürürken yaptığımız en büyük hatalar
– Beklenmedik olaylara karşı hazır olmak ve yedek planlar yapmak
– Kendi yerden bağımsız yaşamınızı yaratmak için tavsiye ettiğimiz araçlar, kaynaklar ve adım adım geçmeniz gereken süreçler.

Kitap yerden bağımsızlar için bir kaynak olmasının yanı sıra, hem başlı başına bir iş kurma rehberini, hem de her hangi bir zamanda seyahat ederken dikkat etmeniz gereken konuları içeriyor.

OKUYANLAR NE DEDİ?

“Bu kitabı inanılmaz derecede ilham verici buluyorum. Kendim de benzer hedeflere ulaşmak için çalışırken, kitabın sadece ilk iki bölümünü okumak bile günde bir iki saatimi hayatıma derinden bakmamı, ne istediğimi ve isteklerime ulaşmak için neleri değiştirebilirim diye düşünmemi sağladı.
Daha sonra eşimi de yanıma çağırdım ve bunun hakkında uzun uzun konuştuk! İyi yazılmış, ilginç, bilgilendirici ve güzel.”

Zen Habits’ten Leo Babauta

“X Noktasına Gitmek’e bayıldım – dünyayı dolaşmak ve laptopunuzdan işinizi yürütmek hakkında dürüst, özgün, pratik ve ilham verici bir rehber. Ülkeyi ve şehri nasıl seçmek gerektiğinden ailenizin korkularıyla nasıl ilgilenmeniz gerektiğine kadar gerekli bir çok bilgiyi ve listeleri içeriyor. Herşeyin ötesinde 9-6 arasında yaşadığımız koşturmayı, hayatımızın geri kalanını kredi bağımlısı köleler olarak geçirmemiz gerektiğine dair kafa yapımızı değiştirmek için bizi zorluyor. Bu kitap sizin özgürlük biletiniz!”

The Big Leap Danışmanlık Şirketi’nden Suzy Greaves

“Kitap mükemmel bir kaynak ve dünya üzerinde bir çok yerde yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim ki verdiğiniz her kuruşa değer. Aslında daha doğru bir şekilde söylemek gerekirse içerdiği müthiş bilgilere bakıldığında, kitap sudan ucuz. Sizi harcayacağınız zamandan, paradan, stresten ve çabadan kurtardığı için değeri çok daha fazla. Oradaki tüm gizli takipçilere ve Yerden Bağımsız Çalışanlara sesleniyorum – X Noktasına Gitmek’i ne kadar tavsiye etsem az, kendiniz okumalısınız.”

Slow Spain’den Chris Pinchen

“X Noktasına Gitmek” kitabını hemen indirmek için…

Ödemenizi yapın ve e-Kitabınızı hemen edinin.
Havale / EFT ile ödemek için ozlem@elvedaofis.com adresine bir e-mail atmanız yeterli.

KİTAPTAKİ BÖLÜMLER:

Bölüm 1: Nereden Başladık – Bizim Hikayemiz

Bölüm 2: Hayatımızı Tasarlamak

Bölüm 3: Göçebe Hayatımızın İlk Yılı ve Aldığımız Dersler

Bölüm 4: Yerden Bağımsız Hayat Gerçekte Neye Benziyor?

Bölüm 5: Hayatınızı Tasarlamak

Bölüm 6: Başlamaya Hazır Mısınız?

Bölüm 7: Finansal Durum ve Para

Bölüm 8: Yerden Bağımsız Bir İş Yapmak

Bölüm 9: Göçebe Olmak

Bölüm 10: Evden Ayrılmak

Bölüm 11: Beklenmedik Olaylara Hazırlık

Bölüm 12: Gittiğiniz Yerde

Bölüm 13: Ne Bekliyorsunuz?

Kitabın Yazarları Hakkında

Lea Woodward

Lea-WoodwardLea, Yerden Bağımsızlık – Location Independence deyiminin yaratıcısı. Bir çok toplulukta bu hayat tarzının ve dünyayı dolaşırken aynı anda bir iş yürütmenin uzmanı olarak tanınıyor.

Lea 2007 yılında İngiltere’den yola çıktığından beri bir çok yerden bağımsız iş yarattı ve eşi Jonathan ile beraber işlerini Panama, Buenos Aires, Grenada, Güney Afrika ve Tayland gibi yerlerden yürütmeyi başardılar.

Yönetim danışmanı olarak sahip olduğu arka plan ile seyahat halindeyken bir kaç işi birlikte yürütme tecrübelerini birleştirerek, dünya üzerinde herhangi bir yerde yaşama ve çalışmanın yollarını öğrenmek isteyenler için bu kapsamlı rehberi yarattı.

Jonathan Woodward

Jonathan-Woodward Jonathan, 12 yıllık tecrübeye sahip bir grafik tasarımcı ve yerden bağımsızlığın marka kimliğinin yaratıcısı.

Bir illüstratör, grafik tasarımcı ve web tasarımcısı olarak, teknik konularda, yaratıcı işlerde ve pazarlama alanındaki bilgisini işlerinde kullanıyor.

2007 yılında Lea ile yerden bağımsız bir yaşama başladıklarından beri Jonathan yaratıcılığını kullanma, müşteri ilişkilerini yürütme ve göçebe hayatı sürdürmeyi başardı ve yerden bağımsızlık rehberlerini yaratmak için Lea ile birlikte çalıştı.