MENÜ
Elveda Ofis > İşlerim

İşlerim

“Nasıl bir iş yapıyorsun ve nerelerden para kazanıyorsun?”

Elveda Ofis’i ziyaret eden bir çok kişinin aklında hemen bu sorunun oluştuğunu tahmin edebiliyorum.

Öncelikle belirtmem gerekir ki “yerden bağımsız” yaşamanın tek bir yolu yok. Yani böyle bir hayata başlamak için illa ki de benim yaptıklarımı yapma şartı yok. Kendi becerilerinize, isteklerinize ve yaşamak istediğiniz hayata göre neler yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Elveda Ofis, sizi sadece belli bir işi yapmaya yönlendiren bir blog değil. Yapılabilecek bazı işlerden bahsediyorum, ancak benim için önemli olan herkesin “kendine uygun” işi bulmasına ve bunu “istediği yerde” yapmasına yardımcı olmak.

10 yıl boyunca sürdürdüğüm şirket hayatında Pazarlama ve Halkla İlişkiler konularına yoğunlaştığım için uzaktan yapılabilecek en uygun işler benim için bunlarla bağlantılı olanlardı. Ben de bu işleri intenete uyarlayarak çalışmaya başladım. İşte neler yaptığım sorusunun yanıtı:

GÜNLÜK
HAYATIMI
SÜRDÜRDÜĞÜM
İŞLERİM

Sosyal Medya Pazarlama

Firmaların sosyal medya stratejilerini oluşturup sayfalarını yönetiyorum. Genelde reklam ajansları ile çalışıyorum. Pek çok markanın sosyal medya sayfaları için içerik hazırlıyorum ve takiplerini yapıyorum. Ajanslar dışında şirketlerin kendisinden de talepler geliyor. Onların da sosyal medya stratejlerini belirleyerek, yine içerik girişlerini, takiplerini ve raporlamalarını yapıyorum.

İçerik Yönetimi

Çeşitli siteler için içerik yazarlığı (SEO) ve site yönetimi yapıyorum. Basılı işler ve dijital pazarlama dokümanları için de içerikler hazırlıyorum.

Pazarlama Danışmanlığı

Yabancı internet şirketlerinin Türkiye’ye girme süreçlerindeki planlamalarına destek oluyorum. Yerelleştirmelerini ve internet pazarlama planlarını yapıyorum. Türkiye pazarında network kurmalarına yardımcı oluyorum.

Uluslararası Pazarlama

Avrupa’daki ofisten bağımsız çalışan bir kaç kişi bir araya gelecek şöyle bir yapı oluşturduk, bu yapı sayesinde ortak işler alıp yapabiliyoruz: Location Independent Dream Team

Freelance Destek Programı

Benim gibi ofise elveda demek isteyen çalışanlar için eğitim videoları ve programları hazırlıyorum. Eğitimler hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

DİĞER PROJELERİM

Sabit olan işlerimin yanı sıra proje bazında ilgilendiğim işler de var. Bunlardan bazıları:

– Amerika’dan yatırım almak isteyen yazılım şirketleri için pre-sales, inbound marketing ve investor network çalışmaları yapmak,

– Yine yazılım ve teknoloji üreten start-up’lara yurtiçi ve yurtdışı pazarlama desteği vermek,

– Şirketler için sektörel pazarlama projeleri hazırlamak ve çalışmalarını yürütmek.

Siz de ofisten bağımsız çalışmak istiyorsanız, başlamak için ücretsiz kaynakların yer aldığı Elveda Ofis TV’ye göz atabilirsiniz. Aklınızdaki işlerden birine karar vermek, hangi işin sizin için uygun olduğunu anlamak ve mevcut işinizi büyütmek için şu sayfaya bakabilirsiniz: Freelance Destek Programı

Sorularınız varsa, İletişim sayfasındaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.