MENÜ
Elveda Ofis > Blog > Başlangıç > Yeni Okuyucularımıza Merhaba! (ve diğer güncellemeler)
Şub 15

Yeni Okuyucularımıza Merhaba! (ve diğer güncellemeler)

Özlem Yetiş

hosgeldiniz

Fotoğraf özlemercan

Bu hafta tahmin edersiniz ki bizim için oldukça heyecanlı geçti. Hayatımız ve yaptıklarımız iki büyük gazetede yayınlandı. Yazılara şu linklerden ulaşabilirsiniz:

Hürriyet IK

ZAMAN Pazar

Öncelikle bizi gazetelerden görüp, Elveda Ofis’i ziyeret eden yeni okuyucularımıza içten bir hoşgeldiniz demek istiyorum. Bu vesile ile sitede neler olduğunu bir kez daha gözden geçirmenin iyi olacağını düşünüyorum.

  • Elveda Ofis’te öncelikle hayattaki hedeflerinizi belirlemek ve sevdiğiniz işi yapmaya başlamakla ilgili hem uygulamaya dönük hem de ilham verici yazılar bulacaksınız.
  • Herhangi bir yere bağlı olmadan yaşamak ve seyahat etmekle ilgili ipuçları ve deneyimleri okuyabilirsiniz. Bu konuda Türkçe kaynakları kısa bir süre içinde artıracağım.
  • İşinizi internet üzerinden pazarlamak ve satış yapmakla ilgili karşılaşabileceğiniz zorluklar ve bunlara karşı alabileceğiniz önlemlere ulaşabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için yazıların bir arada gösterildiği Başlangıç Rehberleri sayfasına bakabilirsiniz.

Yazılarımızı e-mail ile almak için ise buradaki linki kullanabilirsiniz.

Ayrıca sitede size yardımcı olacak çok ayrıntılı bir yaşam rehberimiz yer alıyor. Bu blogu açmaktaki temel hedefimiz bizim gibi maceracı ruhlu ve sevdiği işi yapmak isteyenlere yardımcı olabilmek.

Bu hayatı yaratmaya hemen başlamak için rehberimiz şu sayfada:

Yeni Yaşam Rehberiniz: X Noktasına Gitmek

Bize blog dışında Facebook, Twitter gibi sürekli takip ettiğiniz sitelerden ulaşmak için şu sayfayı kullanabilirsiniz:

Bize Katılın

Lütfen bir sorunuz olduğunda bize yazmaktan çekinmeyin. Şu anki yoğunluktan dolayı hemen olmasa da, olabildiğince kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bundan yirmi yıl sonra yaptığın şeylerden çok yapmadıklarından dolayı hayal kırıklığı yaşayacaksın. Palamarı fırlatıp at. Güvenli limanlardan uzaklaş. Bırak alize yelkenleri şişirsin. Araştır. Düşle. Keşfet.
Mark Twain

Blogla ilgili güncellemeler:

Biraz da bundan sonra blogda neler olacak konusunda bilgi vermek istiyorum:

  • Blogdaki “Hedefleri Belirleme” yazı dizisinden sonra “Hedefleri Gerçekleştirme” yazıları devam edecek.
  • Bu arada yurtdışında yaşayanlardan çeşitli yerlerdeki yaşam maliyetlerini öğreneceğiz.
  • Kendi işinizi kurmakla ilgili fikir bulmaktan işin tamamen kurulmasına kadar tüm aşamaları içeren bir “İş Kurma” rehberi yayınlayacağım. Halen bu rehberin hazırlığını yapıyorum.
  • Bu tür hayatı yaşayan ya da gerçekleştirmek üzere olan kişilerden “İlham Verici Hikayeler” de devam edecek.
  • Yerden bağımsız veya freelance çalışanların birbirlerini bulup, olası işbirlikleri gerçekleştirmelerini kolaylaştırmak amacı ile “Yerden Bağımsızlar Kulübü” sayfasını daha aktif hale getireceğiz. Bu sayfada hem mesleki sorularınıza hem de iş taleplerinize yer vereceğiz Şimdilik XING – Elveda Ofis sayfamıza üye olmanız yeterli. Bu sayfada istediğiniz bir foruöm başlığı açabilir ya da mevcut başlıklara yorum yazabilirsiniz.

Yeni yazılarda görüşmek üzere.

Yorumlar